Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry 2016

Dňa 26. 10. 2016 sa konalo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. 13 žiakov ôsmeho a deviateho ročníka si otestovalo svoje doteraz nadobudnuté vedomosti zo slovenčiny. Žiaci tiež ukázali svoje štylistické majstrovstvo pri transformovaní textu a celú porotu milo prekvapili svojimi úvahami na zadanú tému, ktorými dokázali, že aj žiaci základnej školy majú na problémy svoj názor a vedia ho pred publikom prezentovať.
Vedomosťami a rečníckymi schopnosťami najviac zaujali:
Monika Matajová z 9. B, Adam Lazík z 9. A a Rebeka Lejková z 9. B triedy.
Všetci zúčastnení žiaci boli sladko odmenení a víťazka Monika Matajová nás bude reprezentovať v okresnom kole. Prajeme jej veľa múdrosti a tvorivých myšlienok!

Olympiada SJL 2016 1  Olympiada SJL 2016 2  Olympiada SJL 2016 3

Olympiada SJL 2016 4  Olympiada SJL 2016 5  Olympiada SJL 2016 6