Piataci v Kysuckej hvezdárni

Kysuckú hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste sme dňa 11.10. 2016 navštívili i s našimi mladšími žiakmi. Prednáška na tému Slnečná sústava im doplnila poznatky o jednotlivých telesách slnečnej sústavy.

Následne sme sa presunuli do kupoly hvezdárne, kde sa žiaci zoznámili s ďalekohľadmi, no bohužiaľ pre nepriaznivé počasie, nebolo možné pozorovať objekty dennej oblohy.

V závere exkurzie nám pracovníčky hvezdárne predstavili a popísali model slnečnej sústavy v exteriéri.

Piataci v Kysuckej hvezdarni 1   Piataci v Kysuckej hvezdarni 2   Piataci v Kysuckej hvezdarni 3

Piataci v Kysuckej hvezdarni 4   Piataci v Kysuckej hvezdarni 5   Piataci v Kysuckej hvezdarni 6

Piataci v Kysuckej hvezdarni 7   Piataci v Kysuckej hvezdarni 8   Piataci v Kysuckej hvezdarni 9

Piataci v Kysuckej hvezdarni 10   Piataci v Kysuckej hvezdarni 11   Piataci v Kysuckej hvezdarni 12