Krajská hvezdáreň a planetárium v Žiari nad Hronom

Nočná obloha priťahovala pohľady ľudí od nepamäti. Tajomstvá vesmíru sme sa rozhodli viac preskúmať aj my - žiaci piateho ročníka.

Dňa 21.10.2019 sme sa vybrali na exkurziu do Krajskej hvezdárne a planetária v Žiari nad Hronom. Bohatý a zaujímavý program sa začal v projekčnej Hviezdnej sále, v ktorej ako by zastal čas a my sme sa nachvíľku ocitli rovno na každej jednej planéte našej slnečnej sústavy.

Po skončení projekcie sme sa plní očakávania presunuli do Ufosály. Obdivovali sme tam modely planét a zopakovali sme si učivo o Slnečnej sústave.

V tretej časti exkurzie sme si všetci vyskúšali, aké to je, pozorovať Slnko pod otvorenou kupolou cez veľký ďalekohľad. Na záver prehliadky sme si mohli zakúpiť plagáty, pohľadnice a kalendáre s vesmírnou tematikou.

Navštívili sme jedinečné miesto, kde sa vedecké poznatky pretvárajú na pekný emocionálny zážitok. Ďakujeme.

Krajska_hvezdaren_planetarium_v_ZnH_1  Krajska_hvezdaren_planetarium_v_ZnH_2  Krajska_hvezdaren_planetarium_v_ZnH_3

Krajska_hvezdaren_planetarium_v_ZnH_4  Krajska_hvezdaren_planetarium_v_ZnH_5  Krajska_hvezdaren_planetarium_v_ZnH_6

Krajska_hvezdaren_planetarium_v_ZnH_7  Krajska_hvezdaren_planetarium_v_ZnH_8  Krajska_hvezdaren_planetarium_v_ZnH_9

Krajska_hvezdaren_planetarium_v_ZnH_10