Spolufinancované z programu EÚ

Názov projektu: Equality in the diversity of national minorities (prekl.: Rovnosť v rozmanitosti národnostných menšín)

Číslo projektu:

Začiatok projektu: 1.11.2020

Koniec projektu: 31.10.2022

Doba trvania: 24 mesiacov

Základná škola Češka osnovna škola Josipa Ružičke Končanica vytvorila v rámci programu Erasmus+ projekt, v ktorom prizvala ku spolupráci základnú školu z Českej republiky a takisto našu základnú školu.

Hlavným cieľom projektu je výmena postupov a dobrej praxe a spolupráce medzi pedagógmi a žiakmi zapojených škôl, ktorí sa venujú chorvátskej, českej a slovenskej menšine v jednotlivých štátoch. Žiaci a pedagógovia budú v rámci mobilít absolvovať stretnutia v jednotlivých krajinách, kde budú spolupracovať pri tvorbe materiálov, ktoré sa venujú menšinám, kultúre a spôsobu života, tradíciám, regionálnej histórii a významným osobnostiam jednotlivých menšín, ktoré zanechali stopy v spomenutých krajinách a v celej Európe.

V rámci projektu prebehnú 3 päťdňové stretnutia žiakov a pedagógov partnerských škôl a jedno štvordňové stretnutie pedagógov, ktoré prinesú účastníkom projektu nové vedomosti pri používaní informačnej a výpočtovej techniky, skúsenosti pri spolupráci na tvorbe materiálov a zvýšenie kultúrneho povedomia.

Počas projektu vzniknú v tvorivých dielňach videá, plagáty a brožúry. Hlavným výsledkom projektu bude vzájomné obohatenie žiakov a pedagógov partnerských škôl, zdieľanie príkladov dobrej praxe a budovanie vzájomných vzťahov.