Aktuálne...

Okolie, ktoré nám môžu závidieť...

Ozdobou školského areálu sú okrasné skalky, ktoré počas celého roka menia vzhľad podľa obdobia rastu a kvitnutia okrasných rastlín - modrice, tulipány, narcisy, nevädze, ľalie, kosatce, chryzantémy, zlatý dážď, orgován, astry, aksamietnice. Na skalke nájdeme včelu medonosnú, sršňa obyčajného aj babôčky, vidlochvosta a domov si tu našla aj jašterička. V školskom areáli sa nachádzajú aj umelo vytvorené jazierka, kde nájdeme chránené kosatce žlté, vachtu trojlistú, lukas a veľa vodného hmyzu - potápnik obrúbený, komár, korčuliarka, vážky a šidlá. V átriu sú umiestnené cudzokrajné dreviny - vavrínovce, figovník, granátové jablko, štedrec, vistéria, vŕba. V rámci projektu Liptovská ekologická záhrada boli vysadené ihličnaté dreviny - borovica, smrek, jedľa, smrekovec. Z listnatých drevín v záhrade nájdeme napr. javor, liesku, dub, jaseň, jarabinu, brezu. Nachádzajú sa tu aj byliny - jahoda, fialka, pľúcnik, skorocel, brečtan.

01  02  03

01  02  03

01  02  03

01  02  03

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.