Školské kolo Hviezdoslavovho Kubína 2019

Ó, mojej matky reč je krásota,
je milota, je rozkoš, láska svätá...

Týmito veršami od P.O.Hviezdoslava otvorila Lenka Banášová z 8. B triedy školské kolo 65. ročníka postupovej súťaže v umeleckom prednese Hviezdoslavov Kubín. Svoje recitačné zručnosti predstavilo v kategóriách poézia a próza skoro 40 žiakov. Porota mala veľmi ťažkú úlohu. Spomedzi toľkých skvelých recitátorov napokon vybrala štyroch, ktorí nás pôjdu reprezentovať do okresného kola.

V kategórii poézia sa na prvom mieste umiestnili: Adam Tittel zo 6. F triedy a Karolínka Zachová z 9. A triedy.
V kategórii próza sa na prvom mieste umiestnili: Emmka Ondrušová z 5. A triedy a Vaneska Pagáčová z 9. A triedy, ktorá tento rok žne slovenčinárske úspechy. Po víťazstve v okresnom kole nás pekne reprezentovala v krajskom kole Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry a umiestnila sa na 6. mieste.
Všetkým recitátorom ďakujeme za pekný umelecký zážitok.
Víťazi, gratulujeme Vám a prajeme veľa úspechov v okresnom kole!
 
Tento rok porota udelila prvýkrát Cenu poroty za vlastnú tvorbu a prednes Maťkovi Gálikovi z 5. F triedy, ktorý recitoval báseň z vlastnej tvorby. Na básničke, ktorú napísal ocko, sa spolu s bratom autorsky podieľali.
Gálikovci, gratulujeme a prajeme Vám veľa fantázie pri tvorbe spoločných literárnych diel.
 

Skolske_kolo_Hviezdoslavovho_Kubina_2019_1  Skolske_kolo_Hviezdoslavovho_Kubina_2019_2  Skolske_kolo_Hviezdoslavovho_Kubina_2019_3

 Skolske_kolo_Hviezdoslavovho_Kubina_2019_4  Skolske_kolo_Hviezdoslavovho_Kubina_2019_5  Skolske_kolo_Hviezdoslavovho_Kubina_2019_6

Skolske_kolo_Hviezdoslavovho_Kubina_2019_7  Skolske_kolo_Hviezdoslavovho_Kubina_2019_8  Skolske_kolo_Hviezdoslavovho_Kubina_2019_9

Skolske_kolo_Hviezdoslavovho_Kubina_2019_10  Skolske_kolo_Hviezdoslavovho_Kubina_2019_11  Skolske_kolo_Hviezdoslavovho_Kubina_2019_12

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.