Školské kolo Hviezdoslavovho Kubína na 2. stupni ZŠ

Dňa 10.3.2020 sa znovu po roku stretli 30 skvelí recitátori, aby ukázali svoje recitačné majstrovstvo a predniesli mnoho zaujímavých, vtipných, ale aj smutných príbehov a básničiek v školskom kole 66. ročníka postupovej súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín.

Súťaž otvorili Tamarka Tanciková a Sabinka Šalantayová z 5.A triedy. Dievčatá nám zahrali pekný duet na ukulele a Lenka Banášová z 9.B triedy využila svoje rečnícke schopnosti a predniesla príhovor na privítanie.

Súťažilo sa v kategórii poézia a próza.

V kategórii poézia sa na prvých troch miestach umiestnili títo žiaci:

1. miesto Dávid Dorník 6.F a Adam Tittel 7.F

2. miesto Sára Uličná 6.B a Lenka Banášová 9.B

3. miesto Jakub Ťapaják 5.F a Juraj Páltik 7.F

Víťazi v kategórii próza:

1. miesto Marek Dorník 5.A a Timea Nováková 9.B

2. miesto Tamara Tanciková 5.A a Sandra Obdržáleková 7.B

3. miesto Emma Ondrušová 6.A a Lucia Hanáková 7.A

Všetkým recitátorom ďakujeme za pekný umelecký zážitok a víťazom gratulujeme a prajeme veľa úspechov v okresnom kole.

Skolske_kolo_Hviezdoslavovho_Kubina_2st_ZS_1  Skolske_kolo_Hviezdoslavovho_Kubina_2st_ZS_2  Skolske_kolo_Hviezdoslavovho_Kubina_2st_ZS_3

Skolske_kolo_Hviezdoslavovho_Kubina_2st_ZS_4  Skolske_kolo_Hviezdoslavovho_Kubina_2st_ZS_5  Skolske_kolo_Hviezdoslavovho_Kubina_2st_ZS_6

Skolske_kolo_Hviezdoslavovho_Kubina_2st_ZS_7  Skolske_kolo_Hviezdoslavovho_Kubina_2st_ZS_8  Skolske_kolo_Hviezdoslavovho_Kubina_2st_ZS_9

Skolske_kolo_Hviezdoslavovho_Kubina_2st_ZS_10  Skolske_kolo_Hviezdoslavovho_Kubina_2st_ZS_11  Skolske_kolo_Hviezdoslavovho_Kubina_2st_ZS_12