Okresné kolo Pytagoriády P3, P4 a P5

Dňa 13.apríla 2021 sa uskutočnilo okresné kolo Pytagoriády. Najlepší riešitelia jednotlivých kategórií školského kola postúpili priamo do okresného kola, kde si mohli zmerať svoje vedomosti s tými najlepšími z ďalších škôl. Našu školu reprezentovalo 20 žiakov. Po prvýkrát si to vyskúšali online. Zvládli to excelentne, o čom svedčia výsledky. Tu sú úspešní riešitelia za našu školu:

kategória P3:  1. Ján Královenský, III.A – 22 bodov

1. Martin Šablatúra, III.A -21 bodov
  2. Leonard Cárach, III.A – 19 bodov
  3. Matúš Vrana, III.A – 19 bodov
  4. Dávid Chlúda, III.B – 18 bodov
  5. Sebastián Lubelec. III.A – 16 bodov

kategória P4:  1. Peter Konderík, IV.B – 22 bodov

1. Dávid Mäsiar, IV.A – 21 bodov
  2. Oliver Rapoš, IV.A – 18 bodov
  3. Michal Konderík, IV.B – 17 bodov

Kategória P5:    1. Adam Mlynárik, V.A – 20 bodov

1. Tomáš Vrana, V.F – 19 bodov
  2. Matej Špirňák, V.F – 16 bodov
  3. Kloptová Lucia, V.A – 13 bodov
  4. Laura Kubinová, V.A – 11 bodov

V celom okrese súťažilo 224 žiakov z uvedených kategóriách. Z tretiakov sa Ján Královenský umiestnil na vynikajúcom 3. mieste a zo štvrtákov Peter Konderík na 5. mieste.

Všetkým úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme! Výsledkami potešili nielen seba, ale aj svojich vyučujúcich.