Podmienky vstupu do školy

Oznam zákonným zástupcom, sprevádzajúcim osobám a žiakom

Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom COVID-19 (zvýšená telesná teplota, kašeľ, zvracanie, kožná vyrážka, hnačky, náhla strata chuti a čuchu, iný príznak akútnej infekcie dýchacích ciest), ako aj inej infekčnej choroby, nesmie vstúpiť do priestorov školy.

Pri výskyte týchto príznakov je potrebné telefonicky kontaktovať všeobecného lekára pre deti a dorast. V prípade, že zdravotný stav nevyžaduje komunikáciu s lekárom, pri opätovnom nástupe žiaka do školy sa žiak preukáže prehlásením o bezinfekčnosti podpísaným zákonným zástupcom.

Príspevok ZRŠ a úrazové poistenie

Príspevok ZRŠ na aktivity, prednášky, koncerty, odmeny pre žiakov, pomôcky pre žiakov a iné činnosti je vo výške 12€ na žiaka ako minulý rok. Úrazové poistenie žiakov na tento školský rok je 4 €. Sumu 16 € prosíme odovzdať triednym učiteľom.

Ospravedlňovanie neprítomnosti žiaka

Podľa rozhodnutia ministra sa predlžuje lehota na ospravedlňovanie neprítomnosti žiaka zákonným zástupcom vzhľadom na to, že je potrebné zabezpečiť ochranu zdravia žiakov aj zamestnancov škôl. Ak ide o ospravedlnenie neprítomnosti žiaka počas trvania mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu v súvislosti s ochorením COVID-19, lehota podľa § 144 ods. 10 zákona č. 245/2008 Z.z. sa predlžuje z 3 po sebe nasledujúcich dní na 5 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní.

Zápisný lístok stravníka

Zápisný lístok stravníka pre školský rok 2020/2021 je možné stiahnuť TU.

Vážení rodičia,

dovoľujem si Vás poprosiť v mene školy o darovanie 2% z Vašej dane. Prostriedky, ktoré Občianske združenie získava, pomôžu výrazným spôsobom zlepšiť materiálne vybavenie školy a prispieť k skvalitneniu nášho hlavného poslania. Získané prostriedky použijeme vo všetkých oblastiach výchovno - vzdelávacieho procesu. Vyhlásenie o poukázaní dane je k dispozícii TU.

UPOZORNENIE: z technických dôvodov nie je možné adresovať 2% priamo na naše občianske združenie "Červená ruža". Preto prosíme 2% poukázať na občianske združenie ANGELS. V prípade potreby nás prosím kontaktujte na t.č. 0908/932 674.

Za pochopenie a iniciatívnu pomoc Vám vopred ďakujem.

PaedDr. Mojmír Šrobár, riaditeľ školy