Výtvarná súťaž Najkrajšia čapica

V spolupráci s CVČ v triedach 1. stupňa prebieha výtvarná súťaž „ O najkrajšiu čapica.“ Žiaci 1.A triedy ju majú už úspešne za sebou a piati z nich: Natálka Derjanová, Jakubko Banáš, Nikolka Katráková, Lujza Lauková a Lukáško Frolo sa tešia pekným odmenám a diplomom. Všetci sa snažili a tak sme si mohli vyzdobiť čapicami nielen triedu, ale aj chodbu.

Najkrajsia_capica_1  Najkrajsia_capica_2  Najkrajsia_capica_3

Vedomostná súťaž hravou formou

Vo štvrtok 26. novembra sa v 1.A triede konala vedomostná súťaž zábavnou formou. Organizátormi bolo CVČ Elán. Víťazné družstvo v zložení: Nelka Kudličková, Eliška Horošová a Lujza Lauková získalo pekné ceny, diplom a všetci účastníci sladkú odmenu.

Vedomostna_sutaz_hravou_formou_1  Vedomostna_sutaz_hravou_formou_2  Vedomostna_sutaz_hravou_formou_3

Svetový deň boja proti AIDS

7.B trieda si 1. decembra na hodine biológie pripomenula Svetový deň boja proti AIDS, ktorý sa od roku 1988 každoročne vyhlasuje na 1. decembra. Je medzinárodným dňom zameraným na zvyšovanie povedomia o pandémii AIDS spôsobenej šírením infekcie HIV a smútok za smrťou týchto ľudí. Laura Kovalovská, Sára Uličná a Nina Čekalová zaujímavými a pútavými prezentáciami priblížili spolužiakom poznatky o tomto ochorení, prejavoch, prenose, rozšírení, no hlavne o prevencii.

Jesenné aktivity 1.A triedy

Prešiel prvý štvrťrok školského roku a my, žiaci 1.A, sme sa Vám ešte nepredstavili. Za takmer tri mesiace, ktoré sme absolvovali v škole, sme sa toho veľa naučili, ale aj veľa zažili. Spočiatku, kým sa dalo, sme spoznávali nielen prostredie našej školy, ale aj jej okolie. V rámci prvouky a telesnej výchovy sme sa prešli Čutkovskou dolinou, kde sme mali možnosť vidieť domáce zvieratká, zabavili sme sa v parku v Novej Černovej, zapojili sme sa do týždňa zdravej výživy, a aj do zberu papiera. V škole sa nám páči a už sa tešíme na ďalšie „zimné“radovánky.

Jesenne_aktivity_1a_1  Jesenne_aktivity_1a_2  Jesenne_aktivity_1a_3

Pokyny k organizácii vyučovania od 26.10.2020

Pokyny k organizácii vyučovania od 26.10.2020 si môžete pozrieť TU.

Podmienky vstupu do školy

Podmienky vstupu do školy sú uvedené TU.

Príspevok ZRŠ a úrazové poistenie

Príspevok ZRŠ na aktivity, prednášky, koncerty, odmeny pre žiakov, pomôcky pre žiakov a iné činnosti je vo výške 12€ na žiaka ako minulý rok. Úrazové poistenie žiakov na tento školský rok je 4 €. Sumu 16 € prosíme odovzdať triednym učiteľom.

Ospravedlňovanie neprítomnosti žiaka

Podľa rozhodnutia ministra sa predlžuje lehota na ospravedlňovanie neprítomnosti žiaka zákonným zástupcom vzhľadom na to, že je potrebné zabezpečiť ochranu zdravia žiakov aj zamestnancov škôl. Ak ide o ospravedlnenie neprítomnosti žiaka počas trvania mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu v súvislosti s ochorením COVID-19, lehota podľa § 144 ods. 10 zákona č. 245/2008 Z.z. sa predlžuje z 3 po sebe nasledujúcich dní na 5 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní.

Zápisný lístok stravníka

Zápisný lístok stravníka pre školský rok 2020/2021 je možné stiahnuť TU.

Vážení rodičia,

dovoľujem si Vás poprosiť v mene školy o darovanie 2% z Vašej dane. Prostriedky, ktoré Občianske združenie získava, pomôžu výrazným spôsobom zlepšiť materiálne vybavenie školy a prispieť k skvalitneniu nášho hlavného poslania. Získané prostriedky použijeme vo všetkých oblastiach výchovno - vzdelávacieho procesu. Vyhlásenie o poukázaní dane je k dispozícii TU.

UPOZORNENIE: z technických dôvodov nie je možné adresovať 2% priamo na naše občianske združenie "Červená ruža". Preto prosíme 2% poukázať na občianske združenie ANGELS. V prípade potreby nás prosím kontaktujte na t.č. 0908/932 674.

Za pochopenie a iniciatívnu pomoc Vám vopred ďakujem.

PaedDr. Mojmír Šrobár, riaditeľ školy