Vlastivedno-poznávacie exkurzie „Cestujeme po Slovensku“

V rámci „zážitkového učenia“ sa žiaci 4.A triedy, spolu s pani učiteľkou a so súhlasom rodičov, rozhodli absolvovať vlastivedno - poznávacie exkurzie po našej vlasti. Začali na jeseň 6. 11.2015 návštevou krajského mesta Žiliny. V tom čase preberali učivo o regiónoch severného Slovenska. Súčasťou vlastivedného učiva je téma „Cestujeme“, a tak sa rozhodli, že pocestujú vlakom z Ružomberka do Bratislavy. 20.mája 2016 navštívili najznámejšie pamiatky nášho hlavného mesta. Prešli popod Michalskú bránu, poprechádzali sa po Starom meste, videli SND, budovu Slovenskej filharmónie, Univerzitu Komenského. Uchvátil ich pohľad na Dunaj s mostami a radosť im urobili aj nákupy v Eurovei. Popri Dunaji prešli až k Dómu sv. Martina a odtiaľ vyšli na Bratislavský hrad, kde mali pekný výhľad na mesto, sídlisko Petržalku, budovu NR SR, ale i veterné mlyny patriace Rakúsku. Nezabudnuteľným zážitkom bolo i náhodné stretnutie s pánom ministrom školstva Petrom Plavčanom a moderátorkou Jankou Hospodárovou.

Žiakov čaká ešte návšteva východoslovenskej metropoly Košice. Už teraz sa tešia nielen na cestu vlakom, ale i na  pamiatky Košíc, najmä Dóm sv. Alžbety.

Na pláne majú aj návštevu našich veľhôr Vysokých Tatier. Keďže už absolvovali prechádzku okolo Štrbského plesa v lete aj v zime, tento krát sa chystajú spoznať krásu Popradského plesa a jeho okolitých štítov. 

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.