Vianoce v Pribyline

Naše - pravé slovenské, tradičné liptovské, milé, skromné - také Vianoce prežili žiaci 8.F v pondelok, 10. decembra 2018, v útulnej dreveničke s čarovnou atmosférou v Pribyline, keď sa zúčastnili v Múzeu liptovskej dediny zážitkového vianočného programu pod názvom VIANOČNÉ DOBROTY STAREJ MAMY ALEBO VIANOCE V DREVENIČKE U STAREJ MAMY. Súčasťou spoznávania bola najskôr turistická vychádzka do čerstvo zasneženej Račkovej doliny. SUPER! A potom sme išli na to! Chlapci boli rozdelení do dvoch pracovných skupín, ,,vyhrnuli sa rukávy" a vaľkali, rezali, miešali, strúhali, guľôčkovali, mriežkovali a iné ...li...li....li - skrátka sami sa podieľali-li-li na príprave Štedrého večera. Výsledkom ich námahy boli makové opekance, mriežkový jablkový koláč a vianočné dekorácie. Pracovné nasadenie naberalo rýchlo na obrátkach, nálada bola úžasná - humorne ladená. Po vydarenej práci nasledovala vytúžená odmena - ,,Štedrá večera" so všetkým, čo k tej klasickej liptovskej patrí. Počas nej nám pani z múzea rozprávala o zvykoch a magických účinkoch jedál i predmetov, ktoré v minulosti počas Vianoc v dreveničkách nesmeli chýbať. Mnohé tradície sa zachovali dodnes. Najväčší úspech mal jablkový koláč. Zmizol raz, dva, tri - ani do päť sme nestihli narátať. Ak by ste radi recept - spýtajte sa chlapcov z 8.F! Prezradia. Možno...

Deň nám spríjemňovali-li-li aj dievčatá zo 7.A - Miriam, Paulínka, Sabínka a Sara. Ďakujeme im za to. AHA, pozrite sa, ako sa všetkým darilo!

Vianoce_v_Pribyline_1  Vianoce_v_Pribyline_2  Vianoce_v_Pribyline_3

 Vianoce_v_Pribyline_4  Vianoce_v_Pribyline_5  Vianoce_v_Pribyline_6

Vianoce_v_Pribyline_7  Vianoce_v_Pribyline_8  Vianoce_v_Pribyline_9

Vianoce_v_Pribyline_10  Vianoce_v_Pribyline_11  Vianoce_v_Pribyline_12

Vianoce_v_Pribyline_13  Vianoce_v_Pribyline_14  Vianoce_v_Pribyline_15

Vianoce_v_Pribyline_16  Vianoce_v_Pribyline_17  Vianoce_v_Pribyline_18

Vianoce_v_Pribyline_19  Vianoce_v_Pribyline_20  Vianoce_v_Pribyline_21

Vianoce_v_Pribyline_22 

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.