Múzeum ručnej výroby papiera

V prostredí zasneženej Ludrovskej doliny navštívili naši piataci Múzeum ručnej výroby papiera. Po krátkej videoprojekcii o histórii vzniku papiera sme sledovali odborný výklad s ukážkami jednotlivých krokov vo výrobe. Ale nezostali sme len pri tom. Viacerí z nás si chceli vyrobiť vlastný papier. A tak sme postupne: premiešavali papierovinu rozomletú na holendri, naberali zmes do sitovej šablóny, odtláčali na plstenné podložky a spoločnými silami sme lisovaním odstreďovali vodu. V takomto počasí by sme na nami vyrobený papier museli čakať aspoň 2 týždne, tak sme dostali do daru ručne vyrobený papier pracovníkmi múzea. Videli sme ukážky papiera z 19. storočia a dobové rytiny heraldických symbolov, ktorými sa papier kedysi zdobil. Na záver sme vo výtvarnej súťaži nakreslili Múzeum našimi očami a dostali sladkú odmenu. Určite odporúčame toto zaujímavé miesto navštíviť.

 

Muzeum_rucnej_vyroby_papiera_1  Muzeum_rucnej_vyroby_papiera_2  Muzeum_rucnej_vyroby_papiera_3

Muzeum_rucnej_vyroby_papiera_4  Muzeum_rucnej_vyroby_papiera_5  Muzeum_rucnej_vyroby_papiera_6

Muzeum_rucnej_vyroby_papiera_7  Muzeum_rucnej_vyroby_papiera_8  Muzeum_rucnej_vyroby_papiera_9

Muzeum_rucnej_vyroby_papiera_10  Muzeum_rucnej_vyroby_papiera_11  Muzeum_rucnej_vyroby_papiera_12

Muzeum_rucnej_vyroby_papiera_13  Muzeum_rucnej_vyroby_papiera_14  Muzeum_rucnej_vyroby_papiera_15

 

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.