Marec - mesiac knihy aj v Slovenskom technickom múzeu

Žiaci 6. ročníka sa po roku vrátili do Spišskej Novej Vsi a znovu navštívili Slovenské technické múzeum. Tentokrát sa zoznámili s vývinom písma a vznikom knihtlače, prezreli si staré rukopisy a čítali z historických kníh. Pri prehliadke historickej časti mesta sa zastavili pri evanjelickom kostole z 18. storočia, v ktorom sa dodnes nachádza cenná knižnica niekdajšieho evanjelického gymnázia v Spišskej Novej Vsi.

Marec_mesiac_knihy_ajv_Slovenskom_technickom_muzeu_1  Marec_mesiac_knihy_ajv_Slovenskom_technickom_muzeu_2  Marec_mesiac_knihy_ajv_Slovenskom_technickom_muzeu_3

Marec_mesiac_knihy_ajv_Slovenskom_technickom_muzeu_4  Marec_mesiac_knihy_ajv_Slovenskom_technickom_muzeu_5  Marec_mesiac_knihy_ajv_Slovenskom_technickom_muzeu_6

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.