Potulky literárnou Oravou

Naši ôsmaci v tomto školskom roku v rámci literárneho vzdelávania ulovili množstvo čitateľských zážitkov - čítali modernú, ale aj klasickú slovenskú literatúru a takisto inonárodnú. Pomaly, no isto, začínajú chápať hodnoty, ktoré prináša čítanie umeleckých diel. Svoje zážitky a vedomosti zúročili pri tvorbe individuálnych i tímových projektov, spoznali pri tom nové možnosti vlastnej osobnosti. Nadobudnuté poznatky utvrdili a rozšírili počas májových dní, keď sme sa spolu túlali po stopách oravských literátov. Navštívili sme Múzeum P.O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne. Tu dievčatá aj chlapci interaktívnou formou sa viac zoznámili so zaujímavosťami zo života a diela tohto ,,najväčšieho" slovenského básnika. Ďalšou zastávkou bola Jasenová - rodný dom nášho ,,svetom ostrieľaného" realistického spisovateľa Martina Kukučína. Okrem iného žiaci lepšie pochopili, že život Slovákov v minulosti bol vskut ku náročný a za naše dnešné pohodlie patrí veľká vďaka aj národným dejateľom vrátane slovenských spisovateľov. Preto o nich musíme vedieť! Patria medzi významné osobnosti slovenského národa!

Potulky_literarnou_Oravou_1  Potulky_literarnou_Oravou_2  Potulky_literarnou_Oravou_3

 Potulky_literarnou_Oravou_4  Potulky_literarnou_Oravou_5  Potulky_literarnou_Oravou_6

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.