A ide sa na výlet

Prečo? Aby sme si oddýchli, aby sme sa zabavili a niečo sa naučili.

A kam sme sa vybrali? Chlapci a dievčatá z 5.B a 5.F triedy navštívili Múzeum liptovskej dediny v Pribyline. Patrí medzi najmladšie skanzeny na Slovensku. Najskôr sme objavovali goticko-renesančný kaštieľ z Parížoviec a ranogotický kostol Panny Márie z Liptovskej Mary. A potom sme si labyrintom chodníkov prezreli expozície tradičného spôsobu života a zamestnania rôznych spoločenských a sociálnych vrstiev Liptova - domy, hospodárske budovy či školu. Príjemne unavení slnečným počasím sme si dopriali na záver chladivú odmenu.

A_ide_sa_na_vylet_1  A_ide_sa_na_vylet_2  A_ide_sa_na_vylet_3

 A_ide_sa_na_vylet_4 

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.