Náučným chodníkom Hrabovskej doliny...

Žiaci 4.A triedy sa 8. apríla, počas krásneho slnečného dňa, vybrali na prírodovedno-vzdelávaciu vychádzku náučným chodníkom Hrabovskej doliny. V rámci učiva z prírodovedy sa prostredníctvom výstavných tabúľ dozvedeli o flóre a faune Hrabovskej doliny. Marec a apríl je obdobie, keď sa tisícky žiab presúvajú z lesa cez komunikáciu. Ich cieľom sú vodné nádrže, aby tam nakládli vajíčka. Väčšine z nich sa to však nepodarí, skončia pod kolesami áut. Výnimkou nie je ani územie Hrabovskej doliny. Tu dochádza k najväčšiemu úhynu zákonom chránených žiab, konkrétne ropuchy bradavičnatej, ktoré sú od prírody pomalé. Žiaci sa na vlastné oči mohli presvedčiť a oboznámiť z rozmnožovaním týchto obojživelníkov. Videli zábrany, ktoré ochranári natiahli pozdĺž cesty, aby ochránili tieto užitočné „žabky“ pred kolíziou s autami. V neposlednej miere im aj oni sami pomohli dostať sa do vodného prostredia.

Naucnym chodnikom Hrabovskej doliny 1  Naucnym chodnikom Hrabovskej doliny 2  Naucnym chodnikom Hrabovskej doliny 3

Naucnym chodnikom Hrabovskej doliny 4  Naucnym chodnikom Hrabovskej doliny 5  Naucnym chodnikom Hrabovskej doliny 6

Naucnym chodnikom Hrabovskej doliny 7  Naucnym chodnikom Hrabovskej doliny 8  Naucnym chodnikom Hrabovskej doliny 9

Naucnym chodnikom Hrabovskej doliny 10  Naucnym chodnikom Hrabovskej doliny 11  Naucnym chodnikom Hrabovskej doliny 12