Týždeň zdravej výživy: Farebné dni na 1. stupni ZŠ

Jednou z najdôležitejších vecí k dobrému a dlhému životu je zdravá výživa, na ktorú často zabúdame... Práve preto sme sa v týždni od 15.10. do 19.10.2018 zamerali na podporu zvýšenia spotreby mlieka a mliečnych výrobkov, zvýšenia konzumácie ovocia a zeleniny...

Tyzden_ zdravej_vyzivy_farebne_dni1st_1  Tyzden_ zdravej_vyzivy_farebne_dni1st_2  Tyzden_ zdravej_vyzivy_farebne_dni1st_3

 Tento rok sme tieto dni opäť tematicky farebne zladili a nazvali sme ako inak ako: „Farebné dni“, počas ktorých prebiehali aktivity podporujúce zdravú výživu a teda aj zdravý životný štýl našich žiakov:

*        Pondelok 15.10. -Biely deň“ - Mlieko a mliečne výrobky...

*        Utorok 16.10. -   „ Žlto – oranžový deň“ - Citróny, kukuricu, žltú papriku,   banány a jablká, pomaranče, mandarínky...

*        Streda 17.10. - „Červený deň“ - Červené ovocie a zelenina...                                        

*                                         -Najvzácnejšia tekutina v ľudskom tele – Krv

*        Štvrtok 18.10. -   „ Zelený deň“ - Zelená zelenina, šaláty a bylinky /liečivé rastliny, čaje.../

*        Piatok 19.10. - „ Farebný deň“ – Vyvážená strava v živote žiaka a jedálniček

Počas týchto dní sa žiaci aj pedagógovia obliekli do farby dňa. Teoreticky aj prakticky sa oboznámili so zdravými potravinami, ktoré sú nevyhnutné pre ich zdravý rast a vývin.

Žiaci prvých tried sa rozprávali o vitamínoch v ovocí a zelenine, kreslili si obľúbené ovocie, sledovali pyramídu zdravej výživy a DVD: Cesta mlieka s kravičkou Eličkou. Vypĺňali pracovné listy o ovocí, sledovali výrobu domáceho chleba. Neostalo len pri teórii: pri spoločnej chodbovej ochutnávke si pochutili na kváskovom chlebíku s maslom, na exotickom ovocí.

Žiaci druhých tried si každý deň vysvetľovali, ako je ukryté zdravie v našich desiatach. Rozoberali vitamíny obsiahnuté v jabĺčkach, ktoré žiakom rozdávali žiaci 2.stupňa , aby si všetci pripomenuli vitamínovú bombu, ktorá rastie v našich záhradách. Žiaci si tiež nosili farebné desiaty tematicky podľa dňa, pozreli si DVD: Cesta mlieka a namaľovali ovocné zátišie.

Žiaci tretích tried si porozprávali sa o zdravej zelenine, vymaľovali zátišie: misy so zeleninou a tiež sledovali DVD: Cesta mlieka. Odšťavovali ovocie a robili chutné 100 % šťavy.

Štvrtáci besedovali o mlieku a mliečnych výrobkoch, sledovali DVD: Cesta mlieka, vypĺňali doplňovačky a pracovné listy zamerané na zdravú výživu, nosili si každý deň podľa farby zdravú desiatu. Maľovali zátišie: Misa s ovocím, Netradičné jablko. Počas hodín SJL a MAT vypracovávali úlohy upravené na danú tému.

Bol to krásny, farebný, poučný a úspešný týždeň, plný vitamínov a radosti z dobre vykonanej akcie.

Tyzden_ zdravej_vyzivy_farebne_dni1st_4 

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.