Koncoročný výlet štvrtákov do Košíc...

Dňa 19.júna 2019 sa žiaci 4.A a 4.B zúčastnili koncoročného výletu do druhého najväčšieho mesta Slovenska - Košice. Vyskúšali si cestovanie vlakom a spoznávali historickú i súčasnú architektúru mesta. Navštívili Východoslovenské múzeum v KE , kde absolvovali výstavu: Doba ľadová.Tam sa zoznámili s obdobím veľkých klimatických zmien, kedy nízke priemerné teploty mali vplyv nielen na živé organizmy, ale výrazne zmenili charakter krajiny. Výstava predstavila unikátne pôvodné kostrové pozostatky, napr. jaskynného medveďa, jaskynného leva či jeleňa. K jej atrakciám patrili verné rekonštrukcie šabľozubého tigra, mamutieho mláďaťa, srstnatého nosorožca či jaskynnej hyeny....Potom sa presunuli do Slovenského technického múzea, kde spoznali : vedecko -technické centrum pre deti a mládež, 120 interaktívnych exponátov, ktoré zábavno-náučnou formou žiakom prezentovali základy vedy a techniky – fyzika, mechanika, magnetizmus, 3D, zmyslové vnemy, optické a akustické javy, zákonitosti, experimenty.Tam sa poriadne "vyšantili" a mohli ísť nakupovať :-). Cesta vlakom späť ubiehala veľmi rýchlo a veru všetci sa už po krásne strávenom dni tešili domov...

 

Koncorocny_vylet_stvrtakov_do_Kosic_1  Koncorocny_vylet_stvrtakov_do_Kosic_2  Koncorocny_vylet_stvrtakov_do_Kosic_3

Koncorocny_vylet_stvrtakov_do_Kosic_4  Koncorocny_vylet_stvrtakov_do_Kosic_5  Koncorocny_vylet_stvrtakov_do_Kosic_6

Koncorocny_vylet_stvrtakov_do_Kosic_7  Koncorocny_vylet_stvrtakov_do_Kosic_8  Koncorocny_vylet_stvrtakov_do_Kosic_9

Koncorocny_vylet_stvrtakov_do_Kosic_10  Koncorocny_vylet_stvrtakov_do_Kosic_11  Koncorocny_vylet_stvrtakov_do_Kosic_12

Koncorocny_vylet_stvrtakov_do_Kosic_13  Koncorocny_vylet_stvrtakov_do_Kosic_14  Koncorocny_vylet_stvrtakov_do_Kosic_15

 

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.