Miniihrisko s umelým povrchom 2005

Autor projektu: PaedDr. Mojmír Šrobár

Dňa 24. septembra 2005 o 11. hodine sa v areáli Základnej školy na sídlisku Klačno v Ružomberku uskutočnilo slávnostné otvorenie miniihriska za účasti predstaviteľov samosprávy, štátnej správy a sponzorov. Miniihrisko predstavuje kompaktnú plochu s rozmermi 33 x 18 m a je zhotovené v rámci projektu SFZ a UEFA "Výstavba futbalových miniihrísk", ktorý bol vyhlásený v roku 2004. Miniihriská sú budované z odolných, trvácnych, ľahko udržiavateľných materiálov (drevo, plast, hliník). Sú nenáročné na údržbu. Povrch miniihriska tvorí umelý trávnik vyplnený kremičitým pieskom. Celková hodnota miniihriska je 30 711 EUR a bude slúžiť pre žiakov Základnej školy.

V našom meste sa už dlhodobo snažíme vytvárať čo najlepšie podmienky pre rozvoj športu," takto začal primátor Ružomberka Juraj Čech svoj príhovor k účastníkom slávnostného otvorenia futbalového miniihriska s umelou trávou na Základnej škole Klačno. "Aj touto cestou by som rád poďakoval Slovenskému futbalovému zväzu, že takýto excelentným spôsobom podporuje najmladších adeptov futbalu. V našich klimatických podmienkach je umelý povrch obrovským prínosom. Keď sa nejaké takéto dielo zrodí, vždy musí byť za tým konkrétny iniciátor. V tomto prípade je to riaditeľ školy Mojmír Šrobár." Prezidentovi SFZ Františkovi Laurincovi, ktorý tiež mal naplánovanú cestu do Ružomberka, v hodine dvanástej program zmenil prezident Ivan Gašparovič. Najvyšší republikový futbalový orgán takto zastupoval jeho generálny sekretár Dušan Tittel. "Som veľmi rád, že mám česť dať do užívania 31. futbalové miniihrisko," povedal niekdajší skvelý futbalista a v súčasnosti vrcholný zväzový funkcionár, ktorý má oravské korene. "Veď, kde inde by mali takéto ihriská byť, ak nie v mestách, ktoré maximálnu pozornosť venujú mládežníckemu futbalu. Jedným z dôkazov je i republikový titul starších dorastencov Ružomberka." Dušan Tittel spolu s Jurajom Čechom slávnostne prestrihli pásku a vzápätí niekdajší československý reprezentant a momentálne asistent trénera pri ružomberskom áčku Viliam Hyravý perlivým mokom pokrstil novučičký zelený koberec. Na krstinách nechýbal ani mecenáš ružomberského futbalu Milan Fiľo, ktorý objekt na Klačne podporil 400 tisícovou injekciou.

Financovanie minihriska bolo zabezpečené:

20 % Slovenský futbalový zväz
20 % UEFA
20 % Ministerstvo školstva SR
20 % Mesto Ružomberok, Základná škola, MFK Ružomberok
20 % EcoInvest, a.s.

Hlavným cieľom prečo bolo miniihrisko zhotovené je:

- poskytnúť mladým futbalistom príp. futbalistkám bezpečnú a komfortnú hraciu a tréningovú plochu 
- ponúknuť kvalitnú pomôcku k predmetu telesná výchova vo vyučovacom procese pre všetkých žiakov
- v neposlednom rade bude slúžiť ako pomôcka

ihrisko1  ihrisko2  ihrisko3

ihrisko4  ihrisko5  ihrisko6

ihrisko7  ihrisko8  ihrisko9

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.