Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry 2017

Slovo má jemnosť vánku a silu blesku,

tento známy výrok možno napadol mnohým z nás, ktorí sme sa dnes (23.10.) stretli na školskom kole Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. 18 žiaci ôsmeho a deviateho ročníka podali pekné výkony v náročnej súťaži. Preverili si v nej nielen svoje vedomosti z materinského jazyka, ale hlavne zistili, aké náročné je vyjadriť svoj názor k určitej téme a predstaviť ho publiku. Tento rok sa žiaci vyjadrovali k zložitej téme Aktívne starnutie a solidarita medzi generáciami a poriadne sa pri nej potrápili. Nakoniec sa to všetkým úspešne podarilo a mnohé prejavy zaujali porotu. Najväčšiu silu však mali slová Imricha Mydliara z 9.A triedy.

Imrich, prajeme Ti, aby Tvoje slová v okresnom kole poriadne zaburácali!

Olympiada_zo_SJL_1  Olympiada_zo_SJL_2  Olympiada_zo_SJL_3

 Olympiada_zo_SJL_4  Olympiada_zo_SJL_5  Olympiada_zo_SJL_6

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.