DOTOČENÉ, DONAKRŮCANÉ...

Posledné zábery, strih, dabing, hudba, titulky...slovenčina, čeština, sprievodný program, veľa zábavy a smiechu...objatia a potoky sĺz pri lúčení. Takto sa dajú stručne charakterizovať dni od 22. 11. do 25. 11. 2017, ktoré u nás v Ružomberku prežilo 60 účastníkov projektu „TOČ I NAKRŮCAJ“ na svojom poslednom štvrtom stretnutí. To prvé, spočiatku nesmelé, sa uskutočnilo presne pred rokom vo Valašskom Meziříčí. Počas roka na ďalších výmenných stretnutiach vzniklo veľa priateľstiev a tiež 10 krátkych dokumentárnych filmov na témy: príroda, osobnosti, škola a vzdelávanie, kultúra a pamiatky, voľný čas. Výsledky úsilia dievčat a chlapcov boli prezentované počas piatkového večera spojeného s odovzdávaním malých ligotavých „oskaríkov“ – tak ako sa to na filmovom festivale patrí. Hlavnú časť poroty tvorili samotní účastníci a tvorcovia filmov. Práce svojich kamarátov oceňovali búrlivým potleskom.
 
Dotocene_donakrucane_1  Dotocene_donakrucane_2  Dotocene_donakrucane_3
 
Spestrením pracovného programu na dokončievaní filmov boli sprievodné aktivity: návšteva úžasnej a jedinečnej ZOO KONTAKT, vychádzka na Malinô Brdo, filmové predstavenie Earth: Deň na zázračnej planéte a sobotňajšia návšteva aquaparku v Bešeňovej. Cieľom projektu bolo rozšíriť priateľské vzťahy medzi deťmi z Českej a Slovenskej republiky, zoznámiť ich s technikou spracovania videa od počiatočnej tvorby scenára po finálny strih a prezentáciu na festivale. Tento cieľ bol splnený a ostáva na chlapcoch a dievčatách, koľko priateľstiev a skúseností si prenesú do ďalšieho života. Veríme, že veľa.

 

 

Dotocene_donakrucane_4  Dotocene_donakrucane_5  Dotocene_donakrucane_6

Dotocene_donakrucane_7  Dotocene_donakrucane_8  Dotocene_donakrucane_9

Dotocene_donakrucane_10  Dotocene_donakrucane_11  Dotocene_donakrucane_12

Dotocene_donakrucane_13  Dotocene_donakrucane_14  Dotocene_donakrucane_15

Dotocene_donakrucane_16  Dotocene_donakrucane_17  Dotocene_donakrucane_18

Dotocene_donakrucane_19  Dotocene_donakrucane_20  Dotocene_donakrucane_21

Dotocene_donakrucane_22  Dotocene_donakrucane_23  Dotocene_donakrucane_24

Dotocene_donakrucane_25  Dotocene_donakrucane_26  Dotocene_donakrucane_27

Dotocene_donakrucane_28  Dotocene_donakrucane_29  Dotocene_donakrucane_30

Dotocene_donakrucane_31  Dotocene_donakrucane_32  Dotocene_donakrucane_33

Dotocene_donakrucane_34  Dotocene_donakrucane_35  Dotocene_donakrucane_36

Dotocene_donakrucane_37  Dotocene_donakrucane_38  Dotocene_donakrucane_39

Dotocene_donakrucane_40  Dotocene_donakrucane_41  Dotocene_donakrucane_42

Dotocene_donakrucane_43  Dotocene_donakrucane_44  Dotocene_donakrucane_45

Dotocene_donakrucane_46  Dotocene_donakrucane_47  Dotocene_donakrucane_48

Dotocene_donakrucane_49  Dotocene_donakrucane_50  Dotocene_donakrucane_51

Dotocene_donakrucane_52  Dotocene_donakrucane_53  Dotocene_donakrucane_54

Dotocene_donakrucane_55  Dotocene_donakrucane_56  Dotocene_donakrucane_57

Dotocene_donakrucane_58  Dotocene_donakrucane_59  Dotocene_donakrucane_60

Dotocene_donakrucane_61  Dotocene_donakrucane_62  Dotocene_donakrucane_63

Dotocene_donakrucane_64  Dotocene_donakrucane_65  Dotocene_donakrucane_66

Dotocene_donakrucane_67  Dotocene_donakrucane_68  Dotocene_donakrucane_69

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
Tieto stránky používajú súbory cookie na analýzu návštevnosti stránok. Informácie o používaní našich stránok sú na tento účel zdieľané so spoločnosťou Google.